Go to Top

Класиране в XIII Международен Бадминтон Турнир на Майстора “Атанас Атанасов”

Завърши XIII Международен Бадминтон Турнир на Майстора “Атанас Атанасов”.
Състезанието се проведе при отлична организация на 9 корта в Общинската Мултифункционална Спортна Зала на I-ва Езикова Гимназия, под  егидата на Община Варна, която за първи път в историята на Турнира подпомогна официално организаторите на събитието – СК Ракетлон-Варна. В надпреварата се включиха над 130 участници от България, Молдова, Румъния, Русия и Украйна. Състезателите на СК Ракетлон-Варна се представиха повече от достойно, като спечелиха общо 6 златни, 2 сребърни и 6 бронзови отличия в дисциплините ЕЛИТ, МАЙСТОРИ, ВЕТЕРАНИ и ЛЮБИТЕЛИ.

И тази година домакините от СК Ракетлон-Варна, съвместно с „Хрими“ ЕООД и спомоществувател (пожелал да остане анонимен), осигуриха 1500 лв. награден фонд, който се разпредели сред спечелилите I-во и II-място от Елитните серии. Неоценима помощ отново оказа и Есен ООД – изключителен представител на Babolat за България.

Официалното закриване на Турнира на Майстора 2015 бе извършено от специалния гост на Турнира, проф. д-р Пюзант Касабян – Председател на БФ Бадминтон, който връчи награди за принос в развитието на варненския бадминтон на г-ца Надя Захариева и г-н Димитър Боевски.

Ето и класирането по дисциплини:

XIII Международен Бадминтон Турнир “Турнир на Майстора – Атанас Атанасов”
КЛАСИРАНЕ


Смесени двойки ЕЛИТ

1          Даниел Николов/ Михаела Нейчева                 Хасково/ Пловдив

2          Иван Русев/ Alina M. Popa                                  ВИАС Сф/Romania

3          Господин Беремски/ Мария Боевска                Prista Ruse/ Ракетлон Варна

3          Саркис Агопян/ Hristomira Popovska               ВИАС Сф/Старс Сф

Жени двойки ЕЛИТ

1          Михаела Нейчева/ Ива Арапкюлиева               Пловдив/ Хасково

2          Мария Йорданова/ Добринка Смилянова       Пазарджик/ Пещера

3          Христина Борисова/ Поли Кръстева                 Академик Сф/ Стара Загора

3          Alina M. Popa/ Сибела Таракчиева                    Romania/ Габрово

Мъже двойки ЕЛИТ

1          Даниел Николов/ Иван Русев                            Хасково/ ВИАС Сф

2          Shay Gefen+Саркис Агопян                               ВИАС Сф

3          Пламен Михалев/ Тихомир Киров                     Стара Загора

Жени единично ЕЛИТ

1          Михаела Нейчева                                                Пловдив

2          Христомира Поповска                                        Старс Сф

3          Alina M. Popa                                                        Romania

Мъже единично ЕЛИТ

1          Иван Русев                                                            ВИАС Сф

2          Даниел Николов                                                  Хасково

3          Саркис Агопян                                                     ВИАС Сф

3          Shay Gefen                                                            ВИАС Сф

Смесени двойки ВЕТЕРАНИ

1          Пламен Стаматов/ Ludmila Istrati                      Приста Русе/ Moldova

2          Александър Малинов/ Ива Арапкюлиева         Виктори Сф/ Хасково

3          Христо Михалев/ Нася Иванова                         Стара Загора

Двойки мъже ВЕТЕРАНИ 35+

1          Тенко Тенев/ Живко Топалов                            Стара Загора/ Академик Сф

2          Мартин Мавродиев/ Станислав Саралийски    Ракетлон Варна

3          Нанко Чорчопов/ Петър Гицов                         Стара Загора

Двойки мъже ВЕТЕРАНИ 50+

1          Динко Михайлов/ Христо Михалев                    Стара Загора

2          Иван Парушев/ Антони Казлачев                      Стара Загора

3          Румен Лазаров/ Виктор Попов                          Ракетлон Варна

       Смесени двойки МАЙСТОРИ

1          Желязко Вълков/ Добринка Смилянова          Ракетлон Варна/ Пещера

2          Петър Вълов/ Cristina Cuica                               Габрово/Romania

3          Сибо Атанасов/ Daniela Timofte                        Ракетлон Варна/Romania

Двойки жени МАЙСТОРИ

1          Daniela Timofte/ Cristina Cuica                           Romania

2          Антония Иванова/ Анна Павлова                      Арда Кърджали/ Приста Русе

3          Мариела Дражева/ Весела Маринска              Козлодуй/ Брезово

Двойки мъже МАЙСТОРИ

1          Желязко Вълков/ Сибо Атанасов                      Ракетлон Варна

2          Петър Вълов/ Ясен Радев                                   Габрово/Хасково

3          Господин Беремски/ Тодор Табаков                Приста Русе

Смесени двойки ЛЮБИТЕЛИ

1          Станислав Саралийски/ Мария Маринова       Ракетлон Варна

2          Цветомир Петков/ Петя ДИмитрова                 Козлодуй

3          Мартин Димитров/ Надя Балджиева                Севлиево/ Виктори Сф

Двойки жени ЛЮБИТЕЛИ

1          Марияна Димитрова/ Сълзица Кателиева        Гълъбово/ Ракетлон Варна

2          Ludmila Istrati/ Svetlana Miron                                Moldova

3          Нергиз Асанова/ Надя Балджиева                    Пещера/Виктори Сф

Двойки мъже ЛЮБИТЕЛИ

1          Генади Дечев/ Здравко Костадинов                 Гълъбово/Стара Загора

2          Камен Димов/ Асен Кочев                                  Арда Кърджали/ Пазарджик

3          Стоян Стоянов/ Георги Гецов                           Ракетлон Варна

Купите на БФ Бадминтон за Феър плей тази година получиха: Иван Русев и Сибел Таракчиева.

 

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *