Go to Top

Русенско Лято – 2024

link icon

В неделя завърши 27-то издание на международния турнир „Русенско Лято“. След здрави битки в непосилната жега, за Варна медали спечелиха: MS U13 🥉 Боян Белчев 🥉 Димитър Недялков MD U13 🥇🥇 Боян Белчев / Галимир Султанов (Рс) 🥈🥈  Димитър Недялков / Емил Яначков MD U17 🥉 🥉Боян Иванов / Явор Германов Този път направихме тест-драйв до Русе и обратно на чисто нов Ford Tourneo Custom 2024 – Супер е! Благодарим Read More

Бронзови медали от ДИШ U19 в Хасково

link icon

На 2.06 завърши Държавният личен шампионат по бадминтон във възраст под 19г. в гр.Хасково. Два бронзови медала от MD за състезателите на СК Ракетлон – Варна. За жалост липсата на малко късмет на полуфинала лиши Стелиян Стоименов и Владимир Щерев да се борят за титлата в дисциплината двойки юноши, след оспорван двубой и резултат от 23:25 / 23:25 за подводачите в турнира! За перфектния превоз благодарим отново на TopRentaCar 💙 Read More

FZ Forza U19 Internaional – Свиленград 2024

link icon

В 16.05 завърши FORZA Bulgaria U19 International 2024. В турнира участваха близо 150 състезателя (някои от тях с топ позиции в европейската и световната ранглиста) от 10 държави. Добро представяне направиха състезателите на СК Ракетлон Варна Стилиян Стоименов и Владимир Щерев – успяха да стигнат до 1/4 финал на MD. Разстоянието Варна-Свиленград-Варна прелетяхме с редовен полет от TopRentАCar. Благодарим Ви! 💙 @raketlonvarna На 16.05 завърши FORZA Bulgaria U19 International 2024. Read More

Бадминтон Турнир – Rector’s Cup #24

link icon

В петък и събота се проведе турнир по бадминтон за студенти от Медицински университет – Варна – част от Summer Rector’s Cup – 2024. След близо 100 изиграни срещи, някои от които много оспорвани, ето и победителите по дисциплини: MEN SINGLES 🥇 Steave Mammen 🥈 Ryan Thomas 🥉 Steffin Samson 🥉 Rohit Murali WOMEN SINGLES 🥇 Sophia Seejo 🥈 Nina Rebi 🥉 Aryasree Bhaskar 🥉 Виктория Георгиева MEN DOUBLES 🥇🥇 Read More

Ученически Игри – Зона Варна 23/24

link icon

Днес завърши зоната по бадминтон на Ученически Игри 23/24. Ето и кои училищни отбори се класираха за финалния републикански шампионат: 11-12 клас юноши – МГ Варна девойки – IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри“ – Варна 9-10 клас юноши – Първа ЕГ – Варна девойки – ПТГ – Варна 5-8клас юноши – ОУ „Христо Ботев“ – Добрич девойки – ОУ „Г. С. Раковски“ – Варна Дати на финалите (11-12клас, ще имат Read More

Рея Кирчева и Габриела Джолева са вицешампиони на България | WD – U17

link icon

Двойката Рея Кирчева и Габриела Джолева стана вицешампион при девойките на завършилия в неделя Държавен личен шампионат по бадминтон в град Стара Загора. След многото изиграни четвъртфинали от варненските състезатели във възраст U17, единствено Габи и Рея като подводачи в схемата успяха да пробият в борбата за медалите, но на финала загубиха от шампионските Алтея Стоева/Десислава Каркадакова – 21:16 / 21:18. Отбор Ракетлон U17 🥈 Рея Кирчева 🥈 Габриела Джолева Read More

58 медала за Ракетлон от Зоналните Бадминтон Състезания за 2024

link icon

След завършилите зонални първенства във възрасти U11/U13/U15/U17/U19 и мъже и жени. За Варна бяха спечелени: 11 златни, 20 сребърни и 27 бронзови медала. U11 момчета / момичета MS 🥇 Максим Атанасов 🥉 Виктор  Боянов 🥉 Ясен Стоименов WS 🥉 Адриана Димитрова MD 🥇🥇 Максим Атанасов / Виктор Боянов 🥈🥈 Ясен Стоименов / Константин Стоянов WD 🥈 Адриана Димитрова Вн. / А.Хамзова Рс. XD 🥉🥉 Максим Атанасов / Адриана Димитрова U13 Read More

СК Ракетлон е Отбор на ВАРНА за месец Октомври

link icon

СК Ракетлон е отново с отличие от Община Варна и дирекция Спорт, след ноември 2021 – „Отбор“ и „Треньор“ на Варна, получихме приз и за месец октомври 2023. Церемонията по награждаването се състоя преди няколко дни в „Юнашки Салон“. Припомняме, че юношите и девойките на клуба станаха шампиони и вицешампиони от Отборния държавен шампионат U17 през изминалата година. Отбор Юноши: 🥇 Стилиян Стоименов 🥇 Владимир Щерев 🥇 Мартин Стратиев 🥇 Read More

Шоколадова Бадминтон Лига -2024

link icon

Разпределение на наградния фонд от „Шоколадова Бадминтон Лига“. C най-големия Cash Out си тръгна един от най-малките ни състезателки – Ая Попова – тя спечели „Babolat Tower“ и „Точно в Целта“ – ниво I. 😉 Всички победители: Ая Попова – Babolat Tower Ая Попова – Точно в Целта – ниво I Димитър Недялков – Точно в Целта – ниво II Явор Германов – Точно в Целта – ниво III Виктор Read More

ДИШ-ДОШ Разходи-Приходи

link icon

На вниманието на всички картотекирани състезатели и техните родители! Започват състезанията от държавния календар. СК Ракетлон има желание да участва в много държавни и международни турнири, но не може да си го позволи, поради липса на нормални финансови приходи. Затова ще представим Варна в 10 индивидуални и отборни шампионата, в които има смисъл на участваме и имаме шанс за добро класиране. Ракетлон покрива на 100% разходите (транспорт/гориво/храна/нощувки) за ДИШ (индивидуален Read More