Go to Top

Спортен календар за състезателната 2012 година

ДЪРЖАВЕН  СПОРТЕН  КАЛЕНДАР
за спортно – състезателната 2012 година

ДЪРЖАВЕН  СПОРТЕН  КАЛЕНДАР

за спортно – състезателната 2012 година

 

 

Дата Спортна проява Място на провеждане
  януари/февруари Зонални първенства  
1 17-18.03 Студентско първество НСА
2 17-18.03 Пролетен турнир – ветерани София
3 22-23. 03. Държавен личен шампионат за младежи и девойки до 19 г. София,Академик
4 24-25. 03. Държавно отборно първенство за младежи и девойки до 19 г. София,Академик
5 30.03-01.04 Държавен личен шампионат за юноши и девойки до 17 г. София
6 6.8.2004 Държавен личен шампионат за юноши и девойки до 15 г. София
7 11-13.05 Ученически игри- V-VІІ клас  
8 10-13. 05. Държавен личен шампионат за мъже и жени София 
9 20-22.04. Държавен личен шампионат за момчета и момичета  до 13 г. София
10 24-27.05 Международен шампионат за мъже и жени Пазарджик
11 1седмица на юни Национален турнир за деца до 11 г. за купа „Ген.Л.Фандъков“ Пловдив
12 27-29.04 Държавен личен шампионат за момчета и момичета до 11 г.  София
13 1.06 Национален турнир за деца до 10 година за купа „Л.Каравелов“ Русе
14 1.3.2006 Учеически игри – VІІІ-Х клас  
15 8.10.2006 Международен турнир „Академик“ София
16 15-16.06 Турнир на майстора-Междунар.турнир за ветерени и любители  Варна
17 23-24.06 Държавно отборно първенство за мъже и жени   София
18 28.06-01.07 Международен турнир „Русенско лято“   Русе
19 12-15.07 Световно първенство по ракетлон София
20 13-24.07 Европейско студентско първенство Кордова, Испания
21 24-26.08 Международен шампионат за младежи и девойки до 19 г Пазарджик
22 август Международен турнири за юноши и девойки до 15 години Първомай
23 17-22.09 Европейско първенство за ветерани Арена Армеец София
24 4.7.2010 Международен шампионат на България София
25 13-14.10 Държавно отборно първенство за момчета и момичета до 11г  Хасково
26 20-21.10 Столичен турнир турнир „Златно перце“ -ЕКОПАК София
27 20-21.10. Държ.отб.първенство за момчета и момичета до 13г. Хасково
28 27-28. 10. Държ.отб.първенство за юноши и девойки до 15 г. Стара Загора
29 03-04.  11. Държ.отб.първенство за юноши и девойки до 17 г. Русе
30 6.11.2011 Световно студентско първенство Корея
31   Държавен личен шампионат за ветерани  София
32 10.11.2011 Нац.турнир за момчета и момичена до 13г. за купа „П.Велков“ Панагюрище
33 17-18.11 ДОП мъже и жени – смесени отбори София,Академик

 

*ЗАБЕЛЕЖКА: Националните турнири ще бъдат включени допълнително, след като се получат заявките от всички клубове. 

 

 

БАЛКАНСКИ СПОРТЕН КАЛЕНДАР 

за спортно – състезателната 2012 година

 

 

Дата Спортна проява Място на провеждане
1 24-27.05 Балкански шампионат за младежи и девойки до 19 години Онещи, Румъния
2 6.10.2006 Балкански шампионат за мъже и жени Бургас
3 4 седмица на август Балкански шампионат за юноши и девойки до 15 години  Караташ, Сърби
4   Балкански шампионат за юноши и девойки до 17 години Турция
5   Балкански шампионат за момчета и момичета до 13 години Турция

 

 

МЕЖДУНАРОДЕН  СПОРТЕН  КАЛЕНДАР

за спортно – състезателната 2012 година

  №  Дата Спортна проява Място на провеждане
Олимпийска квалификция Петя Неделечева – І-во ниво
1 2.8.2001 Корея -Супер серия Сеул
2 09-15.01 Малайзия Супер серия Куала Лумпур
3 19-22.01 Швеция Стокхолм
4 28.02-04.03 Германия -Град При Мюлхейм
5 5.11.2003 All England Бирмингам
6 13-18.03 Швейцария Базел
7 22-25.03 Полша Чалендж Варшава
8 28-31.03 Финландия Чалендж Хелзинки
9 12-15.04 Холандия Чалендж Хага
10 16-22.04 Европейско първенство Швеция
11 23-29.04 Индия Супер серия Делхи
12 5.10.2006 Тайланд Гранд при Банкок
13 11-17.06 Индонезия -Супер серия Джакарта
14 18-24.06 Сингапур – Супер серия Сингапур
15 28.07-05.08 Олимпийски игри  Лондон
16   Япония -Супер серия  
17   Китай – Супер серия  
18   Ханг Конг – Супер серия  
19   Китай -Супер серия  

 

Международен спортен календар  за І-во,  ІІ-ро и  ІІІ-то ниво  

Дата Спортна проява Място на провеждане
  Мъже+Жени;Юноши+ Девойки;Ст.Стоева,Ст.Макарски,Д.Димова;Л.Зечири
1 19-22.01 ЕК-Швеция -Олимпийска квалификация Стокхолм
2 14-19.02 ЕП -отборно-Олимпийска квалификация Холандия, Амстердам
3 22-25.02 ЕК-Австрия- Олимпийска квалификация Виена
4 28.02-04.03 СК- Германия-Олимпийска квалификация Мюлхейм
5 6.11.2003 СК- Англия-Олимпийска квалификация Бирмингам
6 8.11.2003 ЕК- Хърватска- Олимпийска квалификация Загреб
7 15-18.03 ЕК- Румъния -Олимпийска квалификация Тимишоара
8 22-25.03 ЕК- Полша-Олимпийска квалификация Вроцлав
9 29.03-01.04 ЕК- Финландия-Олимпийска квалификация Вантаа
10 12-15.04 ЕК- Холандия- Олимпийска квалификация Ватеринген
11 17-21.04 ЕП-индивидуално-Олимпийска квалификация Швеция
12 09-13.05 Европейска купа- Словения Медводе
13 20-27.05 Световна първенство -отборно-финали Китай
14 24-27.05 Европейска купа- България Пазарджик
15 6.9.2009 Европейска купа- Словакия Словакия
16 27-30.09 Европейска купа-Чехия Бърно
17 4.7.2010 Европейска купа-България София
18 31.10-04.11 Европейска купа-Унгария Будапеща
19 11-14.12 Европейска купа-Италия Рим
  Юноши, девойки; Стефан Гърев
1 28.02-04.03 Европейска купа- Холандия Харлеем
2 15-18.03 Европейска купа-Унгария Унгария
3 18-21.10 Европейска купа-Словения Словения
4 26.10-04.11 Световно първенство -лично и отборно Япония

БФ БАДМИНТОН
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Проф.д-р П.Касабян

 

 

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *