Go to Top

СК Ракетлон е Отбор на ВАРНА за месец Октомври

link icon

СК Ракетлон е отново с отличие от Община Варна и дирекция Спорт, след ноември 2021 – „Отбор“ и „Треньор“ на Варна, получихме приз и за месец октомври 2023. Церемонията по награждаването се състоя преди няколко дни в „Юнашки Салон“. Припомняме, че юношите и девойките на клуба станаха шампиони и вицешампиони от Отборния държавен шампионат U17 през изминалата година. Отбор Юноши: 🥇 Стилиян Стоименов 🥇 Владимир Щерев 🥇 Мартин Стратиев 🥇 Read More

Шоколадова Бадминтон Лига -2024

link icon

Разпределение на наградния фонд от „Шоколадова Бадминтон Лига“. C най-големия Cash Out си тръгна един от най-малките ни състезателки – Ая Попова – тя спечели „Babolat Tower“ и „Точно в Целта“ – ниво I. 😉 Всички победители: Ая Попова – Babolat Tower Ая Попова – Точно в Целта – ниво I Димитър Недялков – Точно в Целта – ниво II Явор Германов – Точно в Целта – ниво III Виктор Read More

ДИШ-ДОШ Разходи-Приходи

link icon

На вниманието на всички картотекирани състезатели и техните родители! Започват състезанията от държавния календар. СК Ракетлон има желание да участва в много държавни и международни турнири, но не може да си го позволи, поради липса на нормални финансови приходи. Затова ще представим Варна в 10 индивидуални и отборни шампионата, в които има смисъл на участваме и имаме шанс за добро класиране. Ракетлон покрива на 100% разходите (транспорт/гориво/храна/нощувки) за ДИШ (индивидуален Read More

Писмо към БФБадминтон – 2024

link icon

На вниманието на всички, които се интересуват от развитието на бадминтона в България! Пиша от гледна точка на наблюдател за последните 40г (повече информация тук) Не мога да систематизирам написаното, защото проблемите са много и в много различни области за което се извинявам. През 2023 бяха направени няколко лагера за възрасти U15 и U17 (според доклада на БФБ от 10.01.24, лагерите за юноши и девойки са 8, ако е имало лагери само Read More

Обзор на 2023

link icon

Измина още една година…и 2023 може да я броим към успешните. Отново сме шампиони и вицешампиони на България! Ще бъда кратък. Започвам с лошо, но ще завърша с добро 😉 Нямаме разлика откъм финансово състояние на клуба от 22 година (през последните години да развиваш клуб в некомерсиален спорт става все по-трудно). Всичко поскъпва не с проценти, а в пъти. Като председател на клуба искам спортът бадминтон да е достъпен Read More

Babolat Tower – Състезание За Деца

link icon

На 6.01.2024 ще направим новогодишните състезания Babolat Tower (най-висока кула, построена от бадминтон пера и задържана в рамките на 5 секунди) и „Точно в Целта“, както и турнир по бадминтон за децата на СК Ракетлон. За победителите ще има награди, осигурени от Баболат България. В зала ни никога не е било толкова тихо… по-тихо и от стая по време на матура 😃 Ето и кои бяха победите от миналогодишния турнир Read More

Помощ под формата на лайкове и ревюта!

link icon

Цяла година се стискате. Цяла година! Дойде времето, в което да може да развържете скъпоценната си кесийка и да се отпуснете малко за благотворителност под формата на лайкове и ревюта Знаем, че много ви свиди да се раздавате, но ако през годината сте доволни от работата на СК Ракетлон с децата и от постигнатите резултати на състезателите ни, ви МОЛИМ – напишете едно ревю във Facebook https://www.facebook.com/Raketlon/reviews (едва 5 броя Read More

Спортен Тимбилдинг на ТопРентаКар

link icon

През изминалия уикенд СК Ракетлон организира бадминтон коледен турнир – тимбилдинг на ТопРентаКар (FaceBook). В състезанието се включиха 32 участника. След борбите за излизане от групите и схема на елиминация, призови места спечелиха: 🥇🥇“All Stars” 🏆 Радослав Маринов и Виктор Господинов “Фурор” – Живко Минчев и Катерина Георгиева “Plaza” – Алекс Иванов и Боголюб Кръстев “КаПе” – Катерина Георгиева и Петър Кирилов   WE

График на тренировките по бадминтон в празничните дни

link icon

График на СК Ракетлон за тренировките по #бадминтон в празничните дни: 26.12 – 16-18:00ч деца 18-20:00ч състезатели/любители 28.12 – 16-18:00ч деца 18-20:00ч състезатели/любители 30.12 – 9-11:00ч деца 11-13:00ч състезатели/любители 04.01 – 16-18:00ч деца 18-20:00ч състезатели/любители после сме по график: https://raketlon.com/grafik/ Весели празници 🎅🎁

Млади Таланти – Гълъбово

link icon

Завърши и последният турнир по бадминтон за 2023 от веригата „Млади Таланти“. От СК Ракетлон участие взеха: Валери Боевски Емил Яначков Димитър Недялков Кремена Борисова Боян Белчев С бронзови медали към Варна си тръгнаха Димитър Недялков, Емил Яначков, двамата стигнаха до полуфиналите в MD U13. Валери Боевски спечели бронз с партньор Стилян Нановски от Атлет Първомай в дисциплината юноши двойки U15. Комфортно им пътуване беше подсигурено с лимо от TopRentaCar. Read More